Про Програму

Друкувати
PDF
20
вересня
2011

Мапа проекту


Переглянути Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні ЄС-ПРООН на мапі більшого розміру

Легенда:

blue Сині маркери  - кафедри гендерних студій

yellЖовті маркери - гендерні освітні центри

Друкувати
PDF
02
грудня
2008

Про Програму рівних можливостей та прав жінок в Україні

Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні


Тривалість: 15.09.2008 - 15.09.2011

Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні є спільним проектом Європейського Союзу та Програми розвитку ООН. Національним впроваджуючим партнером з реалізації проекту є Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Проект стартував 15 вересня 2008 року. Варто зазначити, що Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні використовує напрацювання та результати, досягнуті в рамках попередніх етапів Програми рівних можливостей «Україна – на шляху до рівності». Перший етап було впроваджено Програмою Розвитку ООН в Україні за підтримки Sida у 2003-2006 роках, другий впроваджувався з 2006 року.
Протягом реалізації попередніх етапів Програми рівних можливостей в Україні відбулись значні перетворення у сфері забезпечення рівності прав жінок і чоловіків – 5 вересня 2005 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», а наприкінці 2006 року Уряд України затвердив «Державну програму з утвердження ґендерної рівності в українському суспільстві на період до 2010 року». До роботи над проектами зазначених документів активно долучались фахівці проекту.

Де ми працюємо
Проект діятиме у всіх областях України, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, на підставі меморандумів, що укладаються між Програмою розвитку ООН, обласними державними адміністраціями та обласними радами.

Наша мета  
Загальною метою цього проекту є підтримка державних інституцій та громадянського суспільства у забезпеченні ґендерної рівності в Україні відповідно до міжнародних, конституційних та внутрішніх зобов’язань, а також в рамках урядових програм діяльності.

Як ми працюємо
Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні підтримує Уряд у виконанні програм ґендерної рівності та впровадженні відповідного законодавства для посилення національного механізму впровадження ґендерної рівності на національному, регіональному та місцевому рівні.
Програма сприяє розвитку культури і освіти без ґендерної упередженості та включенню питань з ґендерної обізнаністі і чутливості до системи освіти.
Програма забезпечує створення умов, сприятливих для подолання насильства над жінками та дітьми в різних сферах суспільного життя.
Програма працює на розвиток спроможності урядових структур забезпечувати сталі ґендерні перетворення;
Програма підтримує включення ґендерних питань до програм регіонального розвитку.

Серед завдань, що стоять перед Програмою – розвиток та посилення національного механізму забезпечення ґендерної рівності, врахування міжнародного досвіду при розробці та впровадженні державних та обласних планів дій з утвердження ґендерної рівності. За допомогою експертів Програми буде проаналізовано ефективність національного механізму впровадження ґендерної рівності.
Через систему центрів із підвищення кваліфікації у всіх областях України будуть організовані тренінги для державних службовців центральних, обласних та місцевих органів влади, які відповідають за розробку та впровадження ґендерної політики.
Програма сприятиме розвитку ґендерної статистики та покращенню роботи державних службовців з ґендерною статистикою. Для цього будуть розроблені рекомендації з вдосконалення системи ведення статистики у системі державної ґендерної звітності, проведені семінари, круглі столи тощо.
Програма буде підтримувати процес аналізу та внесення змін до законодавства з метою приведення нормативної бази у відповідність із Законом України “Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків” та міжнародними зобов’язаннями у сфері забезпечення ґендерної рівності.
Програма ініціюватиме розробку системи моніторингу виконання Державної програми з утвердження ґендерної рівності в українському суспільстві на період до 2010 року та надаватиме допомогу у забезпеченні виконання Державної програми. Цьому також сприятиме створення Національного ґендерного бюро.
Програма сприятиме запровадженню ґендерних стандартів у системі освіти, підтримуватимуться формування системи методик та стандартів ґендерної освіти для вчителів та викладачів України.
Будуть розроблені рекомендації та методології для вчителів із подолання ґендерних стереотипів у процесі навчання. Програма виступатиме за формування освітніх програм без ґендерної упередженності – для цього будуть підготовлені рекомендації із проведення ґендерної експертизи шкільних підручників, посібників та освітніх програм.

Ґендерні питання мають бути включені як до системи підготовки вчителів, так і до загальної системи вищої освіти. Для цього Програма підтримуватиме розробку ґендерно-чутливих програм для студентів педагогічних та інших ВНЗ. Буде забезпечено переклад книг, навчальних програм та матеріалів із ґендерної проблематики

Ми ставимо собі за мету підвищити громадську обізнаність та чутливість до ґендерних питань. Програма підтримуватиме діяльність ґендерних ресурсних та освітніх центрів в областях України.

У сфері запобігання та протидії домашньому насильству ми плануємо проаналізувати механізм попередження та запобігання домашньому насильству та надати рекомендації із його вдосконалення.

Велику роль в цьому процесі відіграють дільничні інспектори, тому значна навчальна робота буде проводитись з інспекторами та студентами міліцейських ВНЗ. Буде розроблений посібник із запобігання домашньому насильству для дільничних інспекторів та тренінговий фільм.

Цільова група 
Цільовими групами проекту є Верховна Рада України, центральні органи виконавчої влади, обласні, районні, міські та селищні державні адміністрації, неурядові організації, дільничні інспектори, вчителі та студенти. 

Національний впроваджуючий партнер: Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту.

Наші партнери: Верховна Рада України, Міністерство економіки України, Міністерство юстиції, Міністерство науки та освіти, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство закордонних справ, Міністерство праці і соціальної політики, Державний комітет телебачення і радіомовлення, Державний комітет статистики, державні обласні адміністрації, неурядові організації.

Адреса: Старший програмний менеджер ПРООН: Юлія Щербініна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Координатор проекту: Лариса Кобелянська
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Адреса:
м. Київ, 01601, вул. Еспланадна 20, 7 поверх

Тел.: +38 044 584 34 64

Факс: +38 044 584 34 61

http://gender.undp.org.ua