Друкувати
PDF
13
березня
2012

Політичні партії підтримують посилення політичного представництва жінок

1286_bКиїв - Національний демократичний інститут та Програма розвитку Організації Об'єднаних провели відкриту дискусію«Зміцнення політичних партій через залучення жінок», що зібрала разом політичних лідерів, експертів, активістів організацій громадянського суспільства та виборців для обговорення питань щодо ролі політичних партій у посиленні участі жінок. В обговоренні взяли участь Арсеній Яценюк,лідер партії «Фронт змін», народний депутат України, Дмитро Шенцев, Заступник Голови Партії регіонів, народний депутат України, Віталій Кличко, Лідер партії УДАР, депутат Київради, Борис Тарасюк, Голова Народного Руху України, народний депутат України, Рікарда Рігер, Директор Представництва ПРООН в Україні, Крістіна Вілфор, Директор НДІ/Україна, народні депутати – Юлія Ковалевська, Ірина Геращенко, Олена Кондратюк, радник Президента Марина Ставнійчук.

Учасники відзначили, що, зважаючи на стан сучасних політичних перипетій в Україні, обумовлених наступними парламентськими виборами, важливо акумулювати і зберегти достатній рівень енергії для зміцнення жіночого голосу в політиці, зокрема через партії, як головні інструменти у досягненні жінками керівних позицій.

Відкриваючи дискусію Директор Представництва ПРООН в Україні Р.Рігер підкреслила:

«Розумію, як складно жінкам вибороти своє місце в політиці. Зокрема й через те, що в Україні ще не до кінця розвіяний радянський стереотип про їхнє призначення в суспільстві. Нині на жінок покладено велику історичну місію - якісно змінити таку ситуацію. Україні потрібні жінки-політики, жінки-лідери, які мають загальнонаціональну ідею, ведуть за собою, борються за майбутнє своєї родини, громади і всієї країни», -  зазначив лідер партії «Фронт змін»А.Яценюк.

На думку Лідер партії УДАР В.Кличка "За останні роки рівень політичної участі жінок у світі зріс. Досвід розвинених країн свідчить: чим більше жінок у парламенті, в органах влади на високих посадах - тим більше уваги ця країна приділяє питанням соціального розвитку, здоров'ю, освіті, здоровому способу життя. В Україні рівень політичної участі жінок залишається низьким. Цю ситуацію потрібно негайно виправляти. І наші жінки, і наша країна заслуговують на краще".

В той час як жінки складають 54% населення України, серед парламентарів їх нараховується лише 8%, що суттєво нижче середньосвітового рівня 18% і набагато нижче цілі 30%, заявленої Україною при підписанні Декларації Тисячоліття ООН у 2000 році. Жодної жінки наразі немає серед голів обласних адміністрацій, лише одна нещодавно призначена до складу Уряду, дуже мало жінок балотувалися під час останніх місцевих виборів. Власне, прикладів залучення жінок в політику в Україні не так уже й багато.

Ґендерна рівність і розширення прав та можливостей жінок – це не просто питання дотримання прав людини, це обов’язкова умова забезпечення всебічного, справедливого та сталого розвитку. Участь жінок в політичному житті є найважливішим фактором у досягненні цих цілей, а політичні партії - одні з найважливіших інституцій, які підтримують цю участь і сприяють їй.

НДІ та ПРООН видали посібник щодо розвитку політичних партій через активне та ефективне залучення жінок як активісток, членів та виборців (натисніть, щоб завантажити публікацію у форматі *.pdf). Ця публікація була представлена в ході дискусії не лише як методичні рекомендації щодо партійних стратегій посилення участі жінок, але й як інструмент посилення спроможності і формування ґендерної політики у суспільствах, де наявне низьке представництво жінок. 

НДІ є неприбутковою, непартійною неурядовою організацією, діяльність якої спрямована на зміцнення демократичних інституцій у світі через посилення участі громадян, підвищення рівня відкритості та підзвітності влади. Представництво Інституту в Україні працює з 1992 року. 

ПРООН є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, організацією яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя. Ми співпрацюємо з 177 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв'язання глобальних та національних проблем в галузі людського розвитку. Покращуючи свої власні можливості, вони мають змогу використовувати досвід та знання співробітників ПРООН та широкого кола наших партнерів.

 ###

За додатковою інформацією просимо звертатися до Координатора зв’язків зі ЗМІ Програми розвитку ООН Євгена Зеленка 253-9363   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду