Наші новини

Друкувати
PDF
23
листопада
2012

Запрошуємо на Студентські дебати

debates

25 листопада у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок в Україні та усьому світі розпочинається щорічна акція «16 днів проти ґендерного насильства».

У 2012 році Кампанія "16 днів проти ґендерного насильства" продовжить працювати із глобальною темою: Від злагоди в домі до миру у світі: Кинемо виклик мілітаризму і покладемо край насильству щодо жінок!

Підтемами цьогорічної кампанії стануть:

  • сексуальне та ґендерне насильство з боку представників державних органів, зокрема, поліції або військових;
  • поширення ручної зброї та її роль в насильстві в сім'ї;
  • сексуальне насильство під час і після конфлікту.

Цього року Програма розвитку ООН в Україні, Фонд народонаселення ООН в Україні та ВГО  Центр – “Розвиток демократії”організовують дебати в українських університетах з метою підвищення обізнаності студентів та викладацького складу щодо питань попередження та протидії домашньому та ґендерному насильству.

Друкувати
PDF
06
листопада
2012

Жінок в парламенті стає більше , але не достатньо

vruПопередні результати парламентських виборів 2012 року підтвердили прогноз проекту ПРООН «Підтримка впровадження національного ґендерного механізму» від 20 серпня 2012 року. До парламенту проходить 29 жінок за партійними списками і 15-17 жінок-мажоритарниць. Незначні коливання в цих цифрах можливі, зокрема після уточнення результатів (або проведення повторних виборів), але вже сьогодні є очевидним той факт, що кількість жінок в парламенті зросте з 8% до близько 10%.

Друкувати
PDF
23
жовтня
2012

70 мажоритарних округів залишаться без кандидатів-жінок у день виборів

no_women_signУ день виборів 28 жовтня майже третина українських виборців не зможе проголосувати за кандидата-жінку в мажоритарних округах.

17 жовтня завершилася процедура скасування реєстрації кандидатів і вже більш-менш точно можна говорити про остаточні виборчі списки партій та мажоритарників. Варто одразу зазначити, що процес скасування реєстрації кандидатів пропорційно торкнувся як жінок, так і чоловіків. Частка жінок серед кандидатів, реєстрацію яких було скасовано, склала 20,22% за партійними списками (при частці 19,83% серед зареєстрованих кандидатів) та 13,68% серед мажоритаників (при 13,51% серед зареєстрованих в мажоритарних округах).

Друкувати
PDF
20
серпня
2012

Вибори 2012 у контексті Цілей Розвитку Тисячоліття

mdg3Приєднавшись до Декларації Тисячоліття у вересні 2000 року Україна взяла на себе низку зобов'язань, які отримали назву Цілі Розвитку Тисячоліття для України і є орієнтирами розвитку країни у середньостроковій перспективі (до 2015 року).

Одним із таких завдань є забезпечення ґендерного співвідношення на рівні не менше 30 до 70% тієї чи іншої статі у представницьких органах влади та на вищих щаблях виконавчої влади в рамках виконання Цілі 3: забезпечення ґендерної рівності. Одним із ключових індикаторів цього завдання є ґендерне співвідношення серед депутатів Верховної Ради України (чис.жін. /чис. чол.). Наразі, тобто наприкінці діяльності шостого скликання ВРУ, з 450 народних депутатів лише 36 жінок, що складає 8%. .

Друкувати
PDF
31
липня
2012

Кмітливі практики

Як спадкоємець Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ЄС-ПРООН, Проект «Підтримка впровадження національного ґендерного механізму» підготував публікацію «Кмітливо про ґендер: успішні підходи та ключові віхи розбудови ґендерної рівності в Україні у 2008-2011 роках». Ця публікація підготована як частина комплексного аналізу результатів, уроків та успішних практик діяльності Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні – найбільшої ініціативи з впровадження ґендерної рівності серед країн Східної Європи за останні 20 років.

Видання призначене для широкої аудиторії, зокрема державних службовців, представників неурядових організацій, дослідників, викладачів університетів, працівників проектів з впровадження ґендерної рівності, боротьби з домашнім насильством, захисту прав жінок, а також представників міжнародної спільноти.