Наші новини

Друкувати
PDF
13
серпня
2010

За вчинення домашнього насильства в Україні найчастіше карають штрафом

11-12 серпня 2010 року, Харків. За вчинення домашнього насильства, в Україні найчастіше карають штрафом, який нерідко сплачує сама жертва зі спільного сімейного бюджету. Найбільший показник має Тернопільська область – там, у поточному році, зі загальної кількості випадків насильства в сім’ї (в рамках адміністративного кодексу), 98,5 % кривдників були покарані саме штрафом і лише по відношенню до 1,5 % з них, було застосовано адміністративний арешт на 5 діб. Таку інформацію оприлюднили експерти Програми розвитку ООН під час семінару, що був присвячений питанням взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування з питань попередження насильства в сім’ї. Семінар зібрав фахівців управлінь у справах сім’ї та молоді, служб у справах дітей, кримінальної міліції у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб дільничних інспекторів міліції Харківської, Полтавської, Сумської та Чернігівської областей.

Друкувати
PDF
11
червня
2010

В Україні створено робочу групу з підготовки нової Державної програми з утвердження ґендерної рівності

м. Київ, 11 червня: У 2010 році закінчується дія "Державної програми з утвердження ґендерної рівності в українському суспільстві", у зв’язку з чим виникає потреба негайно розробити нову програму, яка врахувала б результати реалізації попереднього документу та дала відповідь на нові виклики. Водночас в українському парламенті серед депутатів лише 7,5 відсотків жінок, жодної жінки серед губернаторів та міністрів, а заробітна плата українських жінок складає 68,6 % від заробітної плати чоловіків. Про це йшлося під час Всеукраїнської наради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в українському суспільстві, що була ініційована Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту.  Учасниками наради стали представники міністерств, обласних державних організацій, міжнародних та громадських організацій, експерти.

Друкувати
PDF
29
березня
2010

ПРООН підтримує проведення семінарів з використання ґендерної статистики в регіонах України

м. Одеса, 25-26 березня: Дані опитування, проведеного Держкомстатом засвідчили, що посадові особи, урядові та громадські організації досить часто не обізнані про наявність ґендерної статистики, що їм необхідна для розробки стратегічних програм та планів. Саме тому "Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні" (спільний проект Програми розвитку ООН та Європейського Союзу) спільно з Державним комітетом статистики України ініціювали проведення семінарів з використання ґендерної статистики.
Друкувати
PDF
22
березня
2010

«Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні» створила національну мережу тренерів з ґендерних питань

м. Київ, 14 березня: «Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні» (спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН) завершила підготовку 106 тренерів, які працюватимуть за двома напрямами: підвищення ґендерної чутливості вчителів та впровадження ґендерної політики. Підготовка тривала в період з вересня 2009 – по січень 2010 року. Планується, що тренери до кінця наступного року проведуть 1 тис. 200 каскадних навчальних семінарів по цілій Україні, слухачами яких стануть щонайменше 24 тисяч осіб з числа працівників сфери освіти, державних службовців всіх рівнів – співробітників центральних органів виконавчої влади та місцевих адміністрацій.
Друкувати
PDF
04
березня
2010

ПРООН підтримала підписання Декларації із закликом до забезпечення рівних прав громадян України

м. Київ, 3 березня: Напередодні Міжнародного жіночого дня під гаслом «Рівні права, рівні можливості: прогрес для всіх» та за підтримки «Національної мережі чоловіків-лідерів проти насильства» Представництво ПРООН підтримало підписання «Декларації поваги» із закликом до забезпечення рівних прав громадян України.