Наші новини

Друкувати
PDF
22
лютого
2010

Питання гендерної рівності мають стати частиною освітньої програми середньої та вищої школи

Українська система освіти досі сприяє утвердженню гендерних стереотипів у дітей та молоді. Тому необхідно включати питання рівності чоловіків та жінок до освітніх програм як загальноосвітніх шкіл, так і вищих навчальних закладів. Таким є висновок учасників Всеукраїнського ґендерного освітнього форуму «Через освіту до рівності», що був проведений у Києві за ініціативи Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні (спільний проект Європейського Союзу, Програми розвитку ООН та Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку SIDA). Участь у Форумі взяли понад 300 вчителів, студентів, молодих вчених, експертів з гендерних питань, працівників Міністерства освіти і науки України, регіональних управлінь освіти.
Друкувати
PDF
15
січня
2010

10 невідомих фактів про насильство в сім’ї: Спільний проект ЄС та ПРООН презентував результати нового дослідження

Київ, 15 січня: Близько половини населення України потерпали від насильства в сім’ї впродовж свого життя, причому 30% зазнавали насильства у дитячому віці. Жінки частіше стикаються з насильством в сім’ї у дорослому віці, а чоловіки – у дитячому, згідно з результатами нового соціологічного опитування щодо насильства в українських сім’ях. Опитування такого ґатунку було проведено вперше за останні 10 років компанією GfK Ukraine на замовлення «Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні» - спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН в Україні.
Друкувати
PDF
14
січня
2010

Спільний проект ЄС-ПРООН підтримує освітні ґендерні центри в трьох національних університетах

Київ, 14 січня: «Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні» (спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН в Україні) підписала меморандуми про співпрацю з трьома українськими університетами. У рамках меморандумy про співпрацю в цих трьох університетах за підтримки Проекту будуть відкриті освітні ґендерні центри.
Друкувати
PDF
18
грудня
2009

У 2010 році на Україну чекають реальні ґендерні перетворення

Київ, 15 грудня: Протягом 2009 року в Україні завершено підготовку до реформування національного механізму забезпечення ґендерної рівності, розроблено стратегію запровадження ґендерних підходів в систему освіти та створено концепцію механізму попередження домашнього насильства. Зазначені напрацювання дозволять у наступному році перейти до інституційних реформ та удосконалення одразу декількох механізмів у сфері державної ґендерної політики. Ці та інші результати роботи проекту «Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні» (спільний проект Програми розвитку ООН та Європейського Союзу) були оприлюднені під час заслуховування щорічного звіту.
Друкувати
PDF
10
грудня
2009

Експерти дослідили, що домашнє насильство вважається в Україні «сімейними справами», а не порушенням прав людини

Київ, 10 грудня: Недосконалість законодавства, недостатня ефективність засобів реагування з боку міліції, а також складна процедура документування випадків насильства в сім’ї заважають ефективному функціонуванню системи попередження та боротьби з насильством в сім’ї – такі висновки нового дослідження, що було здійснено експертами Програми розвитку ООН. Дослідження було презентовано з нагоди Міжнародного Дня захисту прав людини, що святкується у всьому світі в цей день.